Friday 19 October

Murray Bridge

Star Status (Medaglia d’Oro-Starmon) Mr BH Perks

Exalted Dee (Blevic-Exalted Halo) Mr KR Smith

Mazurek (Beneteau-Babieta) Mrs MD White & Mr JM White

Von Costa Glass (Von Costa De Hero-Generous Tristana) Mr CA Richardson – Listed win

 

Pakenham

Vivi Valentina (Exceed and Excel-Our Golden Dream) Alpara Lodge

Wild Sea (Dalakhani-Planet Lane) Mr RS Barry

Wednesday 17 October

Port Lincoln

Avora Sun (Akeed Mofeed-Trapeze Star) Mr O Inglis

Crazy Culprit (Reaan-Crazy Deputy) Mr DS Thomas & Meadowvale Pastoral

Purrfect Kisses (Purrealist-Chapent) Ms M Noack

Nippy Lippy (Mint Lane-Jaalippy) Mr MD Sheehan

Bramfield (Barbados-Thealto) Mr G Schlink

Hank’s Nephew (Danbird-Chapent) Ms M Noack

October 2018

AMPHITRITE (Sebring-Ocean Dream by Redoute’s Choice)
Breeder(s): Goldin Australia Pty Ltd
1st MRC Thousand Guineas (Group 1)
1st VRC Edward Manifold Stakes (Group 2)

CASINO WIZARD (Any Given Saturday-Casino Nights by Final Card)
Breeder(s): Mr LR & Mrs AF Colbert
1st SAJC Durbridge Stakes (Listed)

Gloryland (Good Journey-Zip Baby Zip by Indian Danehill)
Breeder(s): Cornerstone Stud Farm Pty Ltd & Finniss Lodge (Wayne & Jenny Francis)
2nd Kalgoorlie RC Kalgoorlie Cup (Listed)

Modulate (Ambidexter-North Bound by Real Jester)
Breeder(s): Cornerstone Stud Farm & Mr N Hart
2nd Murray Bridge RC Murray Bridge Gold Cup (Listed)

Sunset Watch (Akeed Mofeed-Saramenha by Snitzel)
Breeder(s): Goldin Australia Pty Ltd
2nd MVRC Red Anchor Stakes (Group 3)

VON COSTA GLASS (Von Costa De Hero-Generous Tristana by Generous)
Breeder(s): Mr CA Richardson
1st Murray Bridge RC Murray Bridge Gold Cup (Listed)

Sunday 14 October

Penola

Bel Moshe (Moshe-Preparetostop) Mr GM Bowyer

Strategic Agenda (Strategic-Royal Tango) Marana Park Thoroughbreds

Connermara Rose (Good Journey-Baroness Rose) Dr DA Franks & Mrs CA Franks

Wylie Ol’ Coyote (Good Journey-My Family Tree) Mr DO Herbig

Saturday 13 October

Morphettville

Miss Jane (Skilled-Silent Mode) Mr P Seater & Mrs S Seater

Casino Wizard (Any Given Saturday-Casino Nights) Mr LR Colbert & Mrs AF Colbert – Listed win

 

Caulfield

Amphitrite (Sebring-Ocean Dream) Goldin Australia Pty Ltd – Group 1 win

Cloncurry

Le Chef (Exceed and Excel-Red for Lou) Mr G Hicks

 

Manangatang

Owl on the Prowl (Sharkbite-Wise as an Owl) Mr BC Mueller

Asquillion (Good Journey-Ariella) Bloodstock Breeding Pty Ltd

OUR SPONSORS